Wega

Kolumny z serii Wega łączy wspólny wygląd, konstrukcja i użyte przetworniki. Obudowy całej serii wykonane są z połączenia płyt wiórowych i paneli MDF pokrytych okleiną naturalną.

Czoło kolumny jest zrobione na zasadzie podwójnej kanapki. Głośniki są osadzone w obudowie, do produkcji korpusu używa się frezarek CNC. Używane przetworniki do tonów niskich i średniotonowych to głośniki firmy Lyeco, wysokotonowe głośniki firmy  HK, z chłodzonym ferrofluidem.

AQ WEGA 53

UNIWERSALNA TRÓJDROZNA KOLUMNA PODŁOGOWA

Dwudrożna kolumna jest wyposażona w dwa głośniki niskotonowe z papierową membraną dla wzmocnienia niższych częstotliwości, o mocy 200W z sytemem bassreflex.

Smukła słupowa kolumna głośnikowa ma gładki panel przedni z zagłębionymi średniobasowymi 6,5″ głośnikami, pod nimi otwór bassreflex, w górnej części 1″ wysokotonowy głośnik duńskiej marki Vifa. Niskotonowe głośniki ze stalowym koszem na gumowym zawiasie, z papierową membraną. Utworzona w ten sposób membrana jest lekka, jednocześnie bardzo sztywna i odporna na działanie fal stojących. Mocny obwód magnetyczny ma symetryczną konstrukcję.

Wega 53 został zaprojektowany, aby móc w pełni funkcjonować jako głośniki stereo w pomieszczeniach o powierzchni do 30 metrów kwadratowych lub jako element do zbudowania kina domowego. Dla tych zastosowań, zalecamy połączenie z W 51W 52, z subwooferem W 54.

Kolumna głośnikowa zadowoli dźwiękiem audiofilskim. Doceniają to zwłaszcza miłośnicy muzyki akustycznej. Jego precyzja oznacza wierności partii wokalnych.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 195 mm – wysokość: 890 mm – głębokość: 310 mm – waga: 16 kg – objętość wewnętrzna 33 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 100 W – moc muzyczna: 200 W – skuteczność: 88dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 30Hz-30Hz/6dB – zwrotnica: 6,12 dB/oct
Wykończenie: naturalna okleina – czarny jesion, wiśnia

AQ WEGA 55

Trójdrożna podłogowa kolumna, o mocy 250W, dwa głośniki basowe z polipropylenową membraną, system bassreflex.

Trójdrożna kolumna głośnikowa o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu pary mocnych 8″ głośników basowych z lekką membraną polipropylenową Wega 55 mają dużą rezerwę mocy i duży drive na basie. Polipropylenowa membrana jest lekka i przy tym sztywna, dzięki temu basy są mocne i zwarte a jednocześnie zadziwiająco szybkie i dokładne. Ta sama koncepcja jest zastosowana przy głośniku centralnym, polipropylenowa membrana 5,5″ w mocnej oddzielnej komorze. Rozwiązanie to w połączeniu z 1″ wysokotonowym głośnikiem Vifa jest tajemnicą dokładności kolumny Wega 55.

Obudowa z systemem typu bassreflex, wykonana w sposób warstwowy, budowy typu kanapkowego do zwiększenia sztywności systemu. Głośniki są osadzone z minimalną szczeliną do hamowania dyfrakcji przy krawędzi. Wewnątrz skrzyni są one osadzone do krzyżowego wzmocnienia. Wyrafinowana zwrotnica elektroniczna jest zrobiona na płycie izolacyjnej z punktami lutowniczymi, poszczególne elementy są przyklejone do panelu a przewody są połączone jeden z drugim metodą D2D.

Podstawa kolumny jest wyposażona w nakrętki z gwintem metrycznym M6 aby umożliwić instalację kolców. Terminal kolumny umożliwia połączenie bi-wiring i bi-amping i stosowanie kabli o przekroju do 4,5 mm2.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 254 mm – wysokość: 890 mm – głębokość: 310 mm – waga: 18,75 kg – objętość wewnętrzna 46 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 120 W – moc muzyczna: 250 W – skuteczność: 91dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 35Hz-30Hz/6dB – zwrotnica: 12, 12,6 dB/oct
Wykończenie: naturalna okleina – czarny jesion, wiśnia

AQ WEGA 78

KOLUMNA Z DOSKONALE CZYSTYM BRZMIENIEM ORAZ NOWOCZESNYM WYGLĄDEM

AQ Wega 78 jest kolumną głośnikową z zadziwiająco czystymi liniami i powierzchniami. Wykorzystuje ona zasadę zintegrowanych falowników, które są montowane pomiędzy warstwami kanapkowego czoła. Korpus ma przekrój trapezowy, ponieważ obudowa w samej masie jest sztywniejsza i tłumi tworzenie się niepożądanych fal stojących wewnątrz obudowy. Trapezoidalna kolumna głośnikowa jest solidną bazą, która w dolnej części jest wyposażona w trzy kolce. To rozwiązanie eliminuje przenoszenie drgań pomiędzy głośnikiem i środowiskiem, z powodu tej zasady basy są przejrzyste, a przy tym solidne.

Para średniobasowych głośników z metalową membraną 6″ w kształcie kulowym działa we wspólnym czasie. Membrany są zawieszone na wieszaku z nisko tłumiąca gumą z długotrwałym czasem użytkowania i liniową charakterystyką.

Elektroniczna zwrotnica z skomplikowanym połączeniem filtra pierwszego i drugiego rzędu basów, które są połączone z głośnikiem wysokotonowym Vifa. Głośnik wysokotonowy ma cewkę powietrzną w polu magnetycznym utworzonym przez magnes neodymowy. Silnik liniowy jest zamontowany w tylnej komorze, co rozszerza zakres niższych częstotliwości. Membrana w kształcie polotoroidalnym jest w środku uzupełniona kierunkowym stożkiem.

Wega 78 jest z jej dźwiękiem przeznaczona dla słuchaczy, którzy kładą nacisk na dokładność i dynamikę reprodukcji. Dzięki doskonałej jakości użytych głośników posiada wystarczające rezerwy mocy.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 190 mm – wysokość: 1000 mm – głębokość: 300 mm – waga: 17,5 kg – objętość wewnętrzna 30 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 100 W – moc muzyczna: 200 W – skuteczność: 90dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 25Hz-40Hz/8dB – zwrotnica: 12, 12 dB/oct
Wykończenie: naturalna okleina – czarny jesion, orzech

AQ WEGA 73

DLA MIŁOŚNIKÓW ANALOGOWEGO DŹWIĘKU

Dwudrożna kolumna AQ Wega 73 został stworzony we współpracy z studiem dizajnerskim Novague. moc 200 W, basowe głośniki mają papierowe membrany, uzupełnione wysokotonowym głośnikiem z magnesem neodymowym.

Początkowy pomysł był taki, mamy zapomnieć, co już zostało stworzone i zacząć wszystko od nowa. Prace trwały dłużej niż początkowo zakładano.

Wynik w postaci Wega 73 kosztował dużo czasu i wysiłku. Elegancka smukła dwudrożna kolumna głośnikowa z systemem typu bassreflex, respektuje i wykorzystuje zasady akustyczne. Wynik powstaje z połączenia naturalnej okleiny i czarnej bazy. Obudowa jest idealnie czysta, nie ma na czołowej ścianie żadnych śrub i elementów rozpraszających. Materia ma czyste linie i płynne przejścia. Dzięki budowie w kształcie trapezów i powierzchni bazy skurczyło się wewnątrz kolumny głośnikowej, co znacznie zmniejszyło fale stojące wewnątrz korpusu.

Podstawa kolumny głośnikowej, jest wyposażona w trzy regulowane kolce. Jest więc łatwo ustawić dokładnie kolumnę na każdej powierzchni podłogi. Trzy kolce eliminują przenoszenie drgań między głośnikami a otoczeniem. Aby chronić wrażliwe podłogi, w komplecie dodawane są ochronne talerzyki pod kolce.

Pary sześciocalowych średniotonowych głośników z membraną wykonaną z papieru i laminowanego włókna. Niechciana krawędź dyfrakcja jest eliminowana przez metalowy przedmiot. Ten tandem jest w stanie wiernie przenieść najniższe częstotliwości basowe, jak również średnie częstotliwości ludzkiego głosu.

Wysokotonowy głośnik Vifa 25 mm z cewką powietrza w polu magnetycznym magnesu neodymowego. Układ liniowy zamontowany w tylnej komorze, rozszerza zakres w niższych częstotliwościach. Membrana z toroidalnym kształcie jest uzupełniona w środku przez kierunkowy stożek.

Elektroniczna zwrotnica wewnątrz głośnika jest umieszczona na panelu z punktami lutowniczymi. Wyłącznik jest drugiego rzędu, a wszystkie składniki zostały starannie dobrane i dopasowane. Połączenie okablowania wewnętrzne, odbywa się w technologii D2D, w głośnikach wewnętrznych nie są wykorzystywane żadne połączenia fastonowe. Terminal kolumny wyposażone jest w śruby zaciskowe.

Dźwiękowo kolumna Wega 73 zachwyci wszystkich fanów muzyki, jej przenoszenie jest bardzo zrównoważone i dokładne, doskonale prowadzi i dynamiczne przechodzi. Dobra kolumna może grać tak czy owak dobrze zarówno głośno jak i cicho, to właśnie udało się osiągnąć twórcom w eleganckiej postaci pod nazwą Wega 73.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 190 mm – wysokość: 1000 mm – głębokość: 300 mm – waga: 18 kg – objętość wewnętrzna 30 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 100 W – moc muzyczna: 200 W – skuteczność: 89dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 25Hz-40Hz/8dB – zwrotnica: 12, 12 dB/oct
Wykończenie: naturalna okleina – czarny jesion, orzech

AQ WEGA 52

IDEALNA DO MNIEJSZYCH POMIESZCZEŃ

Dwudrożna kolumna głośnikowa WEGA 52, przeznaczona do udźwiękowienia mniejszych przestrzeni mieszkalnych lub jako efekt w kinie domowym, o mocy 120W z systemem bassreflex.

Obudowa składa się z połączenia płyty MDF i płyty wiórowej, tworzą sztywną obudowę, czoło składane metodą na kanapkę. Na przodzie znajduje się otwór bassreflex, pozwala to na umieszczenie jej bliskości ściany. Na tylnym panelu umieszczont jest terminal kolumny, które umożliwia bezproblemowe podłączenie kabla o przekroju do 4 mm2. Dzięki tylnej ścianki obudowy o grubości 19 mm, istnieje możliwość bezpiecznego wkręcenia uchwytu ściennego. Do montażu ściennego, zalecamy uchwyty AQ SAT 5lub obrotowy model BT1.

Oprawę tworzy dobrze skoordynowana kombinacja głośników: 5,25″ głośnik średniotonowy, z sztywna membrana polipropylenowa i unikalny głośnik wysokotonowy z miękką tkaniną Vifa 1″. Dzięki temu, że szczelina magnetyczna jest wypełniona ferrofluidem, głośnik może wytrzymać nawet większe obciążenia zaskakująco dobrze.

Charakter dźwięku będzie się odwoływać do szerokiego spektrum słuchaczy i bardzo dobrze będzie można słuchać zarówno muzyki akustycznej i pop.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 165 mm – wysokość: 275 mm – głębokość: 160 mm – waga: 3,5 kg – objętość wewnętrzna 3,5 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 70 W – moc muzyczna: 120 W – skuteczność: 87dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 73Hz-30Hz/8dB – zwrotnica: 6,6 dB/oct
Wykończenie: naturalna okleina – czarny jesion, wiśnia

AQ WEGA 51

Centrum dla kina domowego. Dwudrożna kolumna głośnikowa z systemem typu bassreflex, z układem przetwornic D´Appolito, o mocy 120W.

Kolumna głośnikowa jest ze swoimi rozmiarami idealna dla lokalizacji przy telewizorze lub w przestrzeni szafki pod telewizor. Wysoka wydajność i wyjątkowo dokładne odwzorowanie jest osiągnięte przez parę 5.25″ średniotonowych głośników z lekką a zarazem sztywną membraną polipropylenową. Pomiędzy parą średniobasowych głośników, jest wbudowany 1″ wysokotonowy głośnik firmy Vifa z jedwabną kopułką, chłodzony poprzez magnetyczne szczeliny ferrofluidem.

Jego obudowa wykonana jest z płyty MDF. Na powierzchni jest naturalna okleina – wiśnia z czerwona nutą lub czarny jesionn. Przednia część obudowy jest zrobiona metodą kanapkową, a na nim umieszczony podwójny bassreflex, dzięki czemu kolumna może być przesunięta tylnym panelem do ściany. Okablowanie wewnątrz głośnika odbywa się za pomocą przewodu miedzianego o przekroju 1mm2 wszystkie połączenia elektryczne wewnątrz głośników są przylutowane.

Jeśli chodzi o dźwięk, to Wega 51 jest kolumną głośnikową z dużym naciskiem na dokładne odwzorowanie pasma mowy. Podczas konfigurowania zestawu kina domowego, można ją określić jako dużą kolumnę z niską częstotliwością od 70 Hz.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 470 mm – wysokość: 160 mm – głębokość: 160 mm – waga: 5,5 kg – objętość wewnętrzna 5,6 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 80 W – moc muzyczna: 120 W – skuteczność: 90dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 70Hz-30Hz/8dB – zwrotnica: 6,6 dB/oct
Wykończenie: naturalna okleina – czarny jesion, wiśnia

AQ WEGA 54

Aktywny subwoofer z 10″ głośnikiem basowym Peerless – poziom ciśnienia akustycznego do 120 dB.

Aktywny subwoofer WEGA 54, w każdym kinie domowym będzie zadowalał pewnym i mocnym fundamentem basowym. Precyzyjny i zwięzły bas zachwyci nie tylko miłośników filmów akcji. Osiągnięto to poprzez przemyślany design obudowy w połączeniu z 10″ głośnikiem niskotonowym słynnej marki PEERLESS.

Głośnik wyróżnia się wyjątkowo dużym skokiem membrany, przez którą może wytworzyć wymagany poziom ciśnienia akustycznego. Subwoofer wykorzystuje system aktywnego tłumienia drgań, stalowe kulki umieszczone w kieszeniach podwójnej górnej deski.

Bassreflex skonstruowany jest w kształcie litery Y, dzięki tej unikalnej koncepcji może mieć większą długość ściany, konstrukcja to jest jednocześnie częścią usztywnień obudowy. W osobnej zamkniętej obudowie, jest przechowywana elektroniczna zwrotnica i wzmacniacz urządzenia.

Jej elementy sterujące pozwalają regulować częstotliwość zwrotnicy, kontrolować czułość wejściową i przełączanie faz. Wbudowana funkcja stand-by.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 320 mm – wysokość: 470 mm – głębokość: 440 mm – waga: 20 kg – objętość wewnętrzna 36 l
Parametry: maksymalny poziom akustyczny 120dB/1m – wrażliwość 500mV – pasmo przenoszenia: 25Hz-140Hz/10dB – zwrotnica: 12 dB/oct dająca się regulować 40-140 Hz
Wykończenie: naturalna okleina – czarny jesion, wiśnia

Acoustique Quality Wega line

AQ WEGA 52 MKIII AQ WEGA 78 AQ WEGA 51 MKIII AQ WEGA 55 MKIII AQ WEGA 54 AQ WEGA 73 AQ WEGA 53 MKIII

AQ Wega 53 MKIII Dwudrożna kolumna jest wyposażona w dwa głośniki niskotonowe z papierową membraną dla wzmocnienia niższych częstotliwości, o mocy 200W, sytem bassreflex AQ Wega 55 MKIII Trójdrożna podłogowa kolumna, o mocy 250W, dwa głośniki basowe z polipropylenową membraną, system bassreflex AQ Wega 73 Dwudrożna kolumna głośnikowa AQ Wega 73 został stworzony we współpracy z studiem dizajnerskim Novague, moc 200 W, basowe głośniki mają papierowe membrany, uzupełnione wysokotonowym głośnikiem z neodymowym głośnikiem AQ Wega 78 Dwudrożna kolumna głośnikowa, opracowana we współpracy z biurem projektowym Novague, moc 200W, głośniki niskotonowe z aluminiową membraną uzupełnia głośnik wysokotonowy z tkaninową kopułką, głośnik bardzo wszechstronny AQ Wega 51 MKIII Centrum dla kina domowego, dwudrożna kolumna głośnikowa typu bassreflex, z układem przetwornic D´Appolito, o mocy 120W AQ Wega 52 MKIII Dwudrożna kolumna głośnikowa, przeznaczona do udźwiękowienia mniejszych przestrzeni mieszkalnych lub jako efekt w kinie domowym, o mocy 120W, system bassreflex AQ Wega 54 Aktywny subwoofer z 10″ głośnikiem basowym Peerless – poziom ciśnienia akustycznego do 120 dB tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny

Kolumny z serii Wega łączy wspólny wygląd, konstrukcja i użycie przetwornicy. Cały asortyment jest wykonany z połączenia płyt wiórowych i paneli MDF pokrytych okleiną naturalną.

Czoło kolumny głośnikowej jest zrobione na zasadzie podwójnej kanapki. Głośniki są osadzone w obudowie, do produkcji korpusu używa się obrabiarek CNC. Używane przetworniki do tonów niskich i średniotonowych Lyeco i wysokotonowy HK z chłodzonym ferrofluidem.