Pontos

Pontos jest bogiem morza, dostępnym dla ludzi. Systemem głośników z boskim dźwiękiem. Koncepcyjnie bazuje na legendarnym Donna Chica i serii Labrador. Wszystkie głośniki pochodzą z duńskich fabryk Scan-Speak. Gniazdo głośnikowe jest wyposażony w zaciski śrubowe, które umożliwiają połączenie bi-wiring i bi-amping. Zastosowane wewnętrzne przewody łączące, to kable amerykańskiej firmy AUDIOQUEST z serii Rocket 33. Stosując ten sam typ kabla do podłączenia ze wzmacniaczem, zapewnimy maksymalną szczegółowość i dokładność w odtwarzaniu audio. Głośniki są wyposażone w regulowane kolce, które idealnie eliminujące transmisję rezonansu. Warstwowe wykończenie wszystkich zestawów Pontos, jest zrobione poprzez wysokojakościowy lakier fortepianowy, nanoszony w ośmiu warstwach. Zwartość i warstwa lakieru, mają bardzo pozytywny wpływ na sztywność obudowy.

AQ PONTOS 8

Precyzyjny dwudrożny audiofilski system głośnikowy w układzie D’Appolito. Obudowa głośnika wykonana jest z płyty MDF pokrytej lakierem poliestrowym o wysokim połysku. Aby osiągnąć idealny stan lakieru stosuje się 8 warstw lakieru, który staje się bardzo sztywny i staje się częścią wzmocnienia przeciw rezonansowego kolumny. Przedni panel wykonany jest metodą kanapkową, głośniki są zagłębione w celu powstrzymania dyfrakcji na krawędzi. Zastosowane głośniki Scan-Speak, para Midwooferów z membraną z włókna szklanego pracujących we wspólnej komorze o objętości około 50 l, z wylotem bas-refleksu umieszczonym z dołu kolumny. Głośnik wysokonowy z 1″ miękką tkaniną tworzącą pierścień w kształcie kopuły zapewnia doskonałe właściwości kierunkowe dla częstotliwości powyżej 20 kHz.

Dzięki sprawnej realizacji te wysokiej klasy kolumny wyróżniają się dokładnym odwzorowaniem ludzkiego głosu i instrumentów akustycznych. Gitary i skrzypiec brzmią bardzo wiernie, natomiast w głosie piosenkarza słychać każdy szczegół, oddech, jakby występował przed Wami. Wrażenie jeszcze bardziej zwiększa dokładność przestrzenna, tak, że orkiestra nie jest powiązana w jeden duży dźwięk, ale każdy instrument zachowuje swój charakter i detale.

FINEZYJNOŚĆ W ODTWARZANIU LUDZKIEGO GŁOSU ORAZ AKUSTYCE

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 212 mm – wysokość: 1010 mm – głębokość: 320 mm – waga: 18,5 kg – objętość wewnętrzna 50 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 100 W – moc muzyczna: 220 W – skuteczność: 89dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 30Hz-43Hz/6dB – zwrotnica: 12,8 dB/oct
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

AQ PONTOS 6

Trójdrożny głośnik z wbudowanymi głośnikami Scan-Speak, wewnętrzne przewody okablowania to AUDIOQUEST Rocket 33, basowe i centralne głośniki z membranami z włókna szklanego, wysokotonowy z rozszerzonym nabiegunnikiem dla lepszej prezentacji wysokich częstotliwości, moc 240 W.

Pontos przynosi ze sobą sprawdzoną przez lata koncepcję trójdrożnego głośnika serii Labrador.

Cały korpus jest wykonany z płyty MDF, konstrukcja warstwowa zwiększa sztywność obudowy. Bassreflex jest umieszczony w dolnej części obudowy, poniżej głośników niskotonowych. Maskownica głośnika jest zamocowana za pomocą magnesów trwałych. Nawet jeśli nie chcemy korzystać maskownic, to przednia strona nie zawiera żadnych niepożądanych elementów. Terminal wykonany za pomocą metalowych zacisków śrubowych, które umożliwiają połączenie bi-wiring i bi-amping. Wewnętrzne okablowanie to kable amerykańskiej firmy AUDIOQUEST – Rocket 33, których stosowanie zaleca się także do podłączenia wzmacniacza.

Wszystkie głośniki pochodzą z duńskich fabryk Scan-Speak. Korzystanie z tych sterowników w głośnikach tej kategorii cenowej jest wyjątkowe i trudno znaleźć prawdziwą konkurencję. Kosze obydwu głośników basowych i centralnego są odlewane ze stopu na bazie aluminium. Membrany wykonane są z włókna szklanego, które zapewniają niską masę i doskonałą sztywność. Dzięki tym materiałom głośniki, mają doskonałą dynamikę. Wysokotonowy głośnik z rozszerzonym nabiegunnikiem, zapewnia większy obszar odsłuchu niż zwykle ze standardowymi kulowymi, do niezwykle wysokiej częstotliwości 43 kHz.

Głośniki są wyposażone w regulowane kolce, idealnie eliminujące transmisję rezonansu. Wykończenie wszystkich głośników Pontos jest pracochłonne, wysokiej jakości lakier fortepianowy, który jest nanoszony w ośmiu warstwach i polerowany. Zwartość i warstwy lakieru mają bardzo pozytywny wpływ na sztywność obudowy.

System nadaje się również do większych pomieszczeń mieszkalnych, doskonale poradzi sobie z rockiem i inną „elektryczną” muzyką, a nawet muzyka klasyczna i akustyczna nie jest problemem. Charakterystyka jest wyważona, bas jest głęboki, mocny, a jednocześnie precyzyjnie zdefiniowany.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 256 mm – wysokość: 1010 mm – głębokość: 320 mm – waga: 25,5 kg – objętość wewnętrzna 61 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 120 W – moc muzyczna: 240 W – skuteczność: 89dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 25Hz-43Hz/6dB – zwrotnica: 12,6/12,12 dB/oct
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

AQ PONTOS 9

Mniejsza dwudrożna podstawkowa kolumna głośnikowa wyposażona w głośniki Scan-Speak, nadaje się do słuchania w bliskim polu i do mniejszych pomieszczeń, do około 30 m2. Moc 120W.

Pomimo że jest to jeden z najmniejszych modeli z serii Pontos, to oferuje doskonałą jakość dźwięku.

Korpus wykonany jest z płyty MDF. Sztywna obudowa o konstrukcji warstwowej, uzupełniona o system usztywnień wewnętrznych w kompaktowych wymiarach. Bassreflex znajduje się w dolnej części obudowy warstwowej i umożliwia umieszczenie głośnika w pobliżu ściany lub bezpośrednio przy ścianie. Maskownice są pokryte czarną tkaniną i są przymocowane za pomocą magnesów, w momencie ich usunięcia punkty mocowań są niewidoczne. Terminal kolumny jest wyposażony w zaciski śrubowe, które umożliwiają połączenia bi-wiring i bi-amping. Zastosowane wewnętrzne przewody łączące, to kable amerykańskiej firmy AUDIOQUEST z serii Rocket 33. Stosując ten sam typ kabla do podłączenia kolumny do wzmacniacza zapewnimy maksymalną szczegółowość i dokładność w odtwarzaniu audio.

Oba zamontowane głośniki pochodzą z duńskich fabryk Scan-Speak. Obudowa kosza głośnika niskotonowego i membrana wykonana jest z włókna szklanego, zapewniają nawet przy stosunkowo niewielkiej objętości pełny i stały bas. Używany wysokotonowy głośnik, jest taki sam jak w większych modelach z tej serii, a tym samym zapewnia takie same doskonałe warunki w wysokich częstotliwościach, dzięki specjalnej konstrukcji czaszy z rozszerzonym nabiegunnikiem, zapewnia większy obszar odsłuchu niż zwykle ze standardowym kulowym.

Wykończeniem wszystkich systemów Pontos jest lakier fortepianowy wysokiej jakości, nanoszonym w ośmiu warstwach. Zwartość i warstwy lakieru mają pozytywny wpływ na sztywność obudowy. Zalecane jest umieszczanie systemu na odpowiednim stojaku, aby wyeliminować przenoszenie niepożądanych rezonansów. Montaż na ścianie jest możliwy, np. wykorzystując uchwytu BT77.

System nadaje się do małych i średnich pomieszczeń. Ma dość uniwersalne zastosowanie, do uzupełnienia częstotliwości basowych, zalecamy wzbogacić system aktywnym subwooferem Pontos W.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 180 mm – wysokość: 382 mm – głębokość: 282 mm – waga: 8 kg – objętość wewnętrzna 10 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 60 W – moc muzyczna: 120 W – skuteczność: 87dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 45Hz-43Hz/6dB – zwrotnica: 12,12 dB/oct
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

AQ PONTOS S

W obudowie znajduje się identyczny głośnik jak Pontos 9, ale o zredukowanej głębokości – 15 cm łącznie z ramką, głośniki Scan-Speak, o mocy 120W.

Idealne wymiary głośników, przeznaczonych dla prawidłowego funkcjonowania kinie domowego. Pontos S konceptualnie, jest zaprojektowany jako dwudrożny głośnik surround z systemem bassreflex. Bassreflex, umieszczony jest od frontu, dzięki temu głośnik można umieścić bezpośrednio na ścianie. Do tego dedykowany jest praktyczny uchwyt AQ SAT 4 lub BT 1.

Korpus wykonany jest z płyty MDF, obudowa o konstrukcji warstwowej. Ze względu na swoje kompaktowe wymiary, sztywność korpusu jest idealna, nie brakuje w nim systemu usztywnień wewnętrznych. Bassreflex znajduje się w dolnej części obudowy. Maskownice są pokryte czarną tkaniną i są przymocowane za pomocą magnesów. Podczas ich zdejmowania, punkty mocowania nie są widoczne. Terminal głośnikowy jest wyposażony w zaciski śrubowe, które umożliwiają połączenie bi-wiring i bi-amping. Zastosowane wewnętrzne przewody łączące, to kable amerykańskiej firmy AUDIOQUEST z serii Rocket 33. Stosując ten sam typ kabla do podłączenia ze wzmacniaczem, zapewnimy maksymalną szczegółowość i dokładność w odtwarzaniu audio.

Oba zamontowane głośniki pochodzą z duńskich fabryk Scan-Speak. Obudowa kosza głośnika niskotonowego i membrana wykonane są z włókna szklanego zapewniają nawet przy stosunkowo niewielkiej objętości pełny i stały bas. Używany wysokotonowy głośnik jest taki sam jak w większych modelach z tej serii, a tym samym zapewnia takie same doskonałe warunki w wysokich częstotliwościach, dzięki specjalnej konstrukcji czaszy z rozszerzonym nabiegunnikiem, który zapewnia większy obszar odsłuchu niż zwykle ze standardowym kulowym.

Warstwowe wykończenie wszystkich zestawów Pontos, jest zrobione poprzez wysokojakościowy lakier fortepianowy, nanoszony w ośmiu warstwach. Zwartość i warstwa lakieru, mają bardzo pozytywny wpływ na sztywność obudowy.

Mimo, że jest to jeden z najmniejszych modeli z serii Pontos, wciąż oferuje doskonałą jakość dźwięku i jest szczególnie odpowiedni dla małych i średnich pomieszczeń. Kino domowe w jego wykonaniu brzmi cudownie, oddaje żywy i wierny obraz kina akcji.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 180 mm – wysokość: 382 mm – głębokość: 145 mm – waga: 5,5 kg – objętość wewnętrzna 4,5 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 60 W – moc muzyczna: 120 W – skuteczność: 87dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 45Hz-43Hz/6dB – zwrotnica: 12,12 dB/oct
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

AQ PONTOS C

BARDZO PRECYZYJNY DŹWIĘK, IDEALNY DO KINA DOMOWEGO

Centralny głośnik jest wyposażony w dwa głośniki niskotonowy i wysokotonowy Scan-Speak. Moc 180 W.

Dobry zestaw kina domowego nie obejdzie się bez dobrego centrum i takim właśnie jest Pontos C – dwudrożna kolumna z obudową typu bassreflex i rozmieszczenia głośników w układzie D’Appolito. Dzięki tej koncepcji Pontos C, wykorzystuje właściwości do kierunkowej charakterystyki, do wykonania idealnego przestrzennego w równowadze kina domowego. Para średniotonowych głośników Scan-Speak w odlewanych koszach aluminiowych posiada membranę wykonaną z włókna węglowego, w obszarze wysokiej częstotliwości dopełnia je wysokotonowy głośnik Scan-Speak z 1″ kopułą miękkiej tkaniny i ferrofluidem w obwodzie magnetycznej. Głośniki są wbudowane na zasadzie podwójnej kanapki do obudowy, co zapewnia doskonałą sztywność. Przewody elementów lutowane bezpośrednio ze sobą za pomocą metody D2D. Dzięki niewielkiej głębokości jest łatwo Pontos C zamontować na ścianie pod płaskim ekranem, np. za pomocą ściennego uchwytu do głośników centralnych BT15.

Koncepcja i dźwięk z pełnoprawnym głośnikiem, który całkowicie potrafi przenieść całą gamę dźwiękową i przoduje zdumiewającą dokładnością recytacji. Używanie głośnika centralnego Pontos C, spowoduje, że dialog filmowy będzie taki, jakby aktorzy przenieśli do Twojego salonu.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 650 mm – wysokość: 175 mm – głębokość: 185 mm – waga: 11 kg – objętość wewnętrzna 10 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 80 W – moc muzyczna: 180 W – skuteczność: 90dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 45Hz-43Hz/6dB – zwrotnica: 12,12 dB/oct
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

AQ PONTOS W

Aktywny subwoofer wyposażony w 30 cm głośnik niskotonowy, stojący na podłodze, zamontowany na czterech regulowanych stalowych kolcach. Wzmacniacz 120 W,jest wyposażony w automatyczny wyłącznik, wyznaczający górną częstotliwość i czułość, korpus wykonany jest z płyty MDF.

Badania fizjologii percepcji dźwięku przez ucho ludzkie wskazują, że taka sama ilość głośności na niskich częstotliwościach wymaga znacznie więcej energii niż jest to wystarczające dla średnich i wysokich częstotliwości. Najniższa częstotliwość jest proporcjonalna do wielkości membrany głośnika i wewnętrznej objętości skrzyni. Dla mniejszego głośnika jest fizycznie niemożliwe, aby przenieść najniższy bas. Rozwiązaniem jest dodanie do subwoofera specjalnego głośnika o reprodukcji najniższych częstotliwości basowych.Tu znowu odgrywa rolę akustyka i fizjologia percepcji dźwięku przez ludzkie ucho. Ucho bardzo dokładnie dostrzega kierunek, z którego wychodzą dźwięki wyższych częstotliwości. Przetrwanie naszych przodków zależało od tego, czy potrafili oni usłyszeć syk węża, czy szelest liści skradającej się bestii. Wysokie częstotliwości rozprzestrzeniają się w wąskiej wiązce, przy częstotliwościach średnich już wąskostrumieniowa zamienia się w stożek i w niskich częstotliwościach basowych dźwięk rozprzestrzenia się sferycznie. Oznacza to, że przy niskim basie, do około 100 Hz są w stanie określić, skąd one pochodzą. W momencie kiedy przed słuchaczem umieścimy pełno pasmowe (główne) głośniki i subwoofer, publiczność będzie, właściwie wyregulowanymi uszami odbierać źródło dźwięku dla głównych głośników przed słuchaczem. Efekt ten jest stosowany w wielokanałowych systemach kina domowego oraz może być stosowany korzystnie w stereo, do odsłuchu w przypadkach, gdy nie jest to technicznie możliwe, aby postawić przed słuchaczem duże głośniki. Współczesne odbiorniki liczą się z tym zjawiskiem i są one wyposażone w specjalny sygnał głośnika niskotonowego, który jest w stanie w jednym kanale dźwięku podsumować wszystkie linie bas dla całego zapisu. Rozwiązanie z aktywnym subwooferem jest również korzystne, ponieważ nie jest tak obciążona wydajność głównego wzmacniacza i aktywna zwrotnica subwoofera kompensuje własną charakterystykę częstotliwości głośnika subbasowego.

Aktywny subwoofer AQ Pontos W wykorzystuje solidną 12″ membranę głośnika Peerless SLS, prestiżową serię ze sztywnym zawiasem w stalowym koszu. Głośnik jest zamontowany w szafce typu bassreflex i jest ukierunkowany ku podłodze. Ta lokalizacja jest zarówno estetyczna i jednocześnie bardziej pomaga zwiększyć dookólną propagację jednocześnie chroniąc membrany głośników przed uszkodzeniem. Bassreflex znajduje się również w dolnej części korpusu, skierowany ku podłodze, dla osiągnięcia wynik długiego bassreflexu. Idealne strojenie bassreflexu przyniosło na początku rozwoju problem: długość bassreflexu była większa niż rozmiar korpusu. Dlatego też stworzyliśmy rozwiązanie, gdzie bassreflex jest skręcony wewnątrz, w kształcie litery Y i stanowi to także skomplikowaną strukturę wzmacniającą. Korpus łączy w sobie właściwości obwodowych i poprzecznych usztywnień. W górnej powierzchni obudowy znajduje się płyta warstwowa z aktywnym tłumieniem rezonansu BDS. Wzmacniacz niskotonowy jest zintegrowany w oddzielnej komorze, która jest uszczelniona od wewnętrznej objętości głośnika niskotonowego. Wzmacniacz jest naszym własnym projektem, zasilany jest poprzez transformator toroidalny, wysokie wzmocnienie osiągnięte z wysoką wydajnością w układzie mostka. Aktywna zwrotnica pozwala na ustawienie: częstotliwości zwrotnicy, czułości wejścia i fazy.

Konstrukcja korpusu jest z 18 mm płyty MDF, dodatkowo zwiększona sztywność poprzez malowanie lakierem ośmiowarstwowym i polerowane na wysoki połysk.Subwoofer umieszczony jest na czterech stalowych kolcach, co zmniejsza przenoszenie rezonansów do podłogi. Kolce są regulowane i umożliwiają poziomowanie na nierównych powierzchniach.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 360 mm – wysokość: 585 mm – głębokość: 485 mm – waga: 27 kg – objętość wewnętrzna 54 l
Parametry: maksymalny poziom akustyczny 120dB/1m – wrażliwość 500mV – pasmo przenoszenia: 20Hz-140Hz/6dB – zwrotnica: 12 dB/oct dająca się regulować 40-140 Hz
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

Acoustique_Quality_Pontos_line

AQ PONTOS 3 AQ PONTOS S AQ PONTOS 9 AQ PONTOS 8 AQ PONTOS 6 AQ PONTOS C AQ PONTOS W

AQ Pontos 6 Trójdrożny głośnik z wbudowanymi głośnikami Scan-Speak, wewnętrzne przewody okablowania to AUDIOQUEST Rocket 33, basowe i centralne głośniki z membranami z włókna szklanego, wysokotonowy z rozszerzonym nabiegunnikiem dla lepszej prezentacji wysokich częstotliwości, moc 240 W AQ Pontos 9 Mniejsza dwudrożna podstawkowa kolumna głośnikowa wyposażona w głośniki Scan-Speak, nadaje się do słuchania w bliskim polu i do mniejszych pomieszczeń do około 30 m2, moc 120W AQ Pontos S W obudowie znajduje się identyczny głośnik jak Pontos 9, ale o zredukowanej głębokości – 15 cm łącznie z ramką, głośniki Scan-Speak, o mocy 120W AQ Pontos 3 Audiofilska dwudrożna kolumna głośnikowa, koncepcyjnie nawiązuje do już legendarnego Donna Chica. Obudowa nawiązuje kształtem do technologii Passion, głośniki Scan-Speak. Moc 160 W AQ Pontos C Centralny głośnik jest wyposażony w dwa głośniki niskotonowy i wysokotonowy Scan-Speak, moc 180 W AQ Pontos W Aktywny subwoofer wyposażony w 30 cm głośnik niskotonowy, stojący na podłodze, zamontowany na czterech regulowanych stalowych kolcach, wzmacniacz 120 W, jest wyposażony w automatyczny wyłącznik, wyznaczający górną częstotliwość i czułość, korpus wykonany jest z płyty MDF tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny tekst alternatywny