Passion

PASSION STANOWI CAŁOKSZTAŁT WSZYSTKIEGO, CO NAJLEPSZE MOŻNA OSIĄGNĄĆ W ŚWIECIE PASYWNYCH ZESTAWÓW GŁOŚNIKOWYCH

Passion to pragnienie oraz szacunek dla muzyki i dźwięku. Jest to wynik naszej specjalistycznej wiedzy o głośnikach pasywnych. Głośniki Passion są kulminacją 25 lat doświadczenia w wytwarzaniu oraz projektowaniu kolumn głośnikowych. Jest to pasja do dźwięku, zadziwiających technologii oraz znakomitego kunsztu. W głośnikach Passion wykorzystano w pełni najnowsze technologie, m.in. system modelowania w 3D, pięcioosiowe oprogramowanie CAM, pięcioosiowe centrum obróbkowe, piły tnące o wysokiej precyzji, zaawansowane prasy próżniowe, obiekty lakiernicze, zaawansowane systemy pomiarów Clio oraz MLSSA. Zestaw głośnikowy z pasją. Zestaw głośnikowy powstał na podstawie 25 lat doświadczenia, do jego designu przyczyniło się ateliér Novague. Rozwój tego modelu trwał dwa lata, lekką inspiracją był oryginalny opływowy kształt serii Donna. Całą reszta jest już zupełnie nowa, wszelkie ograniczenia szły przy rozwoju Passion stroną. Pragnienie uzyskania doskonałego rezultatu stałą się obsesją. Rodzi się pasja.

AQ PASSION

PASSION TO CO W NIEJ DOBRE, CZYNI JĄ WYJĄTKOWĄ
Zestaw głośnikowy z 
pasją. Zestaw głośnikowy powstał na podstawie 25 lat doświadczenia, do jego designu przyczyniło się ateliér Novague. Rozwój tego modelu trwał dwa lata, lekką inspiracją był oryginalny opływowy kształt serii Donna. Całą reszta jest już zupełnie nowa, wszelkie ograniczenia szły przy rozwoju Passion stroną. Pragnienie uzyskania doskonałego rezultatu stałą się obsesją. Rodzi się pasja. Powierzchnia pokryta jest specjalnym 8-warstwowym lakierem piano, w kolorze czarnym lub białym. 

Krótki opis techniczny AQ Passion, pozwala nazwać ją trzypasmowym zestawem głośników z deflektorem typu bass-reflex. Deflektor typu asymetrycznej obudowy, tworzony warstwami płyty pilśniowej z wbudowanym aktywnym systemem wewnętrznego tłumienia BDS. Użyte przetworniki są z fabryki jednego z najlepszych światowych wytwórców sterowników – północnego Scan-Speak.

Wyższą sekcję prezentuje 1″ Iluminator z polem sześciu neodymowych magnesów, tworzący symetryczny napęd SD-2 we własnej komorze tłumiącej. Pozytywny wpływ na właściwości kierunkowe ma aluminiowy wysokotonowy stożek, który zapewnia również rozpraszanie ciepła. Iluminator ma maksymalnie wyrównane pasmo przenoszenia dźwięku aż do częstotliwości 45 kHz. Elementy membrany nie są tworzone za pomocą kulistej czaszy, jak to bywa zwykle, ale połową toroidu. Ze względu na ograniczenia dyfrakcji wbudowana jest wokół membrany gumowa rozeta tłumiąca.

Środkowy głośnik jest z prestiżowej serii Scan-Speak. Głośnik ma symetryczny napęd SD-3, gdzie generowane jest pole magnetyczne za pomocą magnesów neodymowych. Membrana z wgłębieniami do tłumienia fal stojących jest zawieszona na gumowym zawiasie.

Do czoła 3D na mocnych śrubach z gwintem metrycznym przymocowany jest głośnik basowy 10″ z serii Revelator z bardzo niskim zniekształceniem i klasyczną papierową membraną, wypełnioną włóknem węglowym.

Rozmieszczenie przestrzenne głośnika na deflektorze 3D jest jednym z kroków ku dosięgnięciu ekstremalnie wyrównanej częstotliwości fazowej. Dzięki tej orientacji je zarówno akustyczna oś głośnika zorientowana bezpośrednio na siedzącego słuchacza, a nie do podłogi, jak to jest powszechnie, nawet dla stosunkowo drogich głośników. Dzięki wgłębionemu umieszczeniu kosza głośnika została wyeliminowana dyfrakcja na krawędzi. Asymetryczne zakrzywienie kształtu deflektora eliminuje fale stojące wewnątrz deflektora, a także zadziwiająco zwiększa sztywność głośników. Widać to zdecydowanie po prawidłowości uzyskanego dźwięku.

Użyte okablowanie wewnętrzne jest jednym z najlepszych – Audioquest – doskonały Solid Core. Wszystkie wewnętrzne spojenia lutowane są na ciepło, częściowo na atypowym panelu grubości 10 mm z punktami połączeń. Na nim elementy są spajane metodą D2D, co eliminuje ograniczenie obwodów drukowanych. Masywna cewka głośnika basowego nawinięta jest na powietrznym rdzeniu z miedzi o średnicy 2,25 mm (przekrój 4 mm2). Wszystkie użyte elementy są starannie dobierane a ich dokładna wartość jest wymierzona.

O dźwięku napisali: „W ogromnym głośniku basowym zaskakuje, że AQ Passion szuka partnera między silniejszymi wzmacniaczami, co cieszy, to dokładność i balans dźwięku. Passion po stronie dźwiękowej zachowują się jak audiofilskie dwupasmówki i masywna basowa membrana zaczyna pracować już od najniższych częstotliwości.

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 300 mm – wysokość: 1220 mm – głębokość: 440 mm – waga: 55 kg – objętość wewnętrzna 50 l
Parametry: impedancja: 6 Ohm – moc znamionowa: 140 W – moc muzyczna: 220 W – skuteczność: 89dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 20Hz-45Hz/4dB – zwrotnica: 12,6/12,2 dB/oct
Wykończenie: czarny lub biały lakier fortepianowy

AQ PASSION TEEN

PASSION TEEN WYRÓŻNIA SIĘ CZYSTĄ JAKOŚCIĄ ORAZ WPROST NIEWIARYGODNĄ CIĄGŁOŚCIĄ ZAKRESU CZĘSTOTLIWOŚCI

Mały swoimi rozmiarami, ogromny swym dźwiękiem, z masywnym sercem pełny pasji do muzyki. To kompaktowy dwupasmowy zestaw głośnikowy Passion Teen.

Jego serce ma najlepszy północny rodowód. Scan-Speak jest w świecie przetworników rodziną królewską, a w Passion Teen znajdziemy to co w niej jest najlepsze. Głośnik wysokotonowy pochodzi z najnowszej oferty Iluminator 1”. Membrana nie tworzy okrągłego daszka, jak zwykle bywa, ale w tym przypadku membrana ma kształt części toroidu. W jego wnętrzu znajduje się metalowy dyfuzor, który mimo że poprawia chłodzenie, gwarantuje wyjątkowo wyrównaną charakterystykę częstotliwości w zaledwie 2 dB od 1 kHz aż do niebiańskich 30 kHz. Na metalowym panelu przednim jest wokół centralnego pierścienia wyłożona porowata guma, która tłumi akustyczną dyfrakcję. Sześć magnesów neodymowych, które są umieszczone w tylnej komorze AirCric, wytwarza permanentne pole magnetyczne.

Reprodukcja średnich i niskich częstotliwości jest transmitowana średniotonowym 6,6” głośnikiem z tej samej królewskiej rodziny Scan-Speak z serii Revelator. Papierową membranę przerywają nieregularne rowki, wypełnione specjalną tłumiącą masą. To rozwiązanie znacznie zmniejsza ryzyko powstawania fal stojących na membranie. Membrana zawieszona jest na niskotłumiącym gumowym zawiasie SBR co umożliwia membranie maksymalny skok aż na 13 mm, dzięki czemu głośnik jest w stanie przekazać nawet bardzo niskie częstotliwości. Obwód magnetyczny tworzy opatentowany linearny i symetryczny napęd SD-1.

Czoło Passion Teen powstało dzięki modelowaniu w 3D, wykonane za pomocą pięcioosiowej frezarki CNC, z 50mm panelu MDF o wysokiej gęstości. Aluminiowe kosze głośnika są przymocowane śrubami o wysokiej wytrzymałości z metrycznym gwintem, a kosz głośnika tworzy wraz z deflektorem jedną całość. Czoło – korpus z MDFwykorzystuje konstrukcję warstwową, aktywny system tłumienia rezonansu BDS i nieodbijający wewnętrzny panel. Dzięki tej konstrukcji całość jest perfekcyjnie wytrzymała, odporna na rezonans a wewnątrz eliminowane są fale stojące. Przestrzenne umiejscowienie umożliwia skierowanie osi akustycznej na siedzącego słuchacza, pasmo przewodzenia między przetwornikami jest poprawne fazowo i nie dochodzi do dyfrakcji.

Elektroniczna zwrotnica może być zasługą idealnej doskonałości przetwornika, dzięki czemu minimalizowane są przesunięcia fazowe. Okablowanie wewnętrzne to Solid CoreAudioquest. Na panelu nośnym znajdują się wybrane i wymierzone elementy przyklejone i połączone metodą D2D bez użycia problematycznej płytki drukowanej (PCB). Kable są lutowane na ciepło bezpośrednio na zaciskach przetwornika , eliminując możliwość powstania przejściowego oporu.

Zestaw głośnikowy AQ Passion Teen wyróżnia się zapierającą dech w piersiach czystością dźwięku i nieprawdopodobną płynnością częstotliwości. Podczas testowania częstotliwość od 800 Hz do 30 kHz dochodzi do niesamowitych 3 dB!

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 226 mm – wysokość: 450 mm – głębokość: 360 mm – waga: 15,5 kg – objętość wewnętrzna 21 l
Parametry: impedancja: 6 Ohm – moc znamionowa: 70 W – moc muzyczna: 160 W – skuteczność: 89dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 30Hz-45Hz/4dB – zwrotnica: 6,6/dB/oct
Wykończenie: front czarny lub biały lakier fortepianowy, boki i tył fornir lakierowany

AQ PASSION ORCA

Specyfikacja techniczna:
Wymiary: szerokość: 256 mm – wysokość: 280 mm – głębokość: 411 mm – waga: 14 kg – objętość wewnętrzna 15 l
Parametry: impedancja: 8 Ohm – moc znamionowa: 80 W – moc muzyczna: 160 W – skuteczność: 89dB/1W/1m
pasmo przenoszenia: 30Hz-40Hz/4dB – zwrotnica: 12,6/dB/oct
Wykończenie: czarny-biały, czarno-czerwony lakier fortepianowy

Acoustique Quality Passion line

AQ PASSION AQ PASSION TEEN AQ PASSION ORCA