AQ Wega 78

KOLUMNA Z DOSKONALE CZYSTYM BRZMIENIEM ORAZ NOWOCZESNYM WYGLĄDEM

AQ Wega 78 jest kolumną głośnikową z zadziwiająco czystymi liniami i powierzchniami. Wykorzystuje ona zasadę zintegrowanych falowników, które są montowane pomiędzy warstwami kanapkowego czoła. Korpus ma przekrój trapezowy, ponieważ obudowa w samej masie jest sztywniejsza i tłumi tworzenie się niepożądanych fal stojących wewnątrz obudowy. Trapezoidalna kolumna głośnikowa jest solidną bazą, która w dolnej części jest wyposażona w trzy kolce. To rozwiązanie eliminuje przenoszenie drgań pomiędzy głośnikiem i środowiskiem, z powodu tej zasady basy są przejrzyste, a przy tym solidne.

Para średniobasowych głośników z metalową membraną 6″ w kształcie kulowym działa we wspólnym czasie. Membrany są zawieszone na wieszaku z nisko tłumiąca gumą z długotrwałym czasem użytkowania i liniową charakterystyką.

Elektroniczna zwrotnica z skomplikowanym połączeniem filtra pierwszego i drugiego rzędu basów, które są połączone z głośnikiem wysokotonowym Vifa. Głośnik wysokotonowy ma cewkę powietrzną w polu magnetycznym utworzonym przez magnes neodymowy. Silnik liniowy jest zamontowany w tylnej komorze, co rozszerza zakres niższych częstotliwości. Membrana w kształcie polotoroidalnym jest w środku uzupełniona kierunkowym stożkiem.

Wega 78 jest z jej dźwiękiem przeznaczona dla słuchaczy, którzy kładą nacisk na dokładność i dynamikę reprodukcji. Dzięki doskonałej jakości użytych głośników posiada wystarczające rezerwy mocy.

AQ Wega 78 Dwudrożna kolumna głośnikowa, opracowana we współpracy z biurem projektowym Novague, moc 200W, głośniki niskotonowe z aluminiową membraną uzupełnia głośnik wysokotonowy z tkaninową kopułką, głośnik bardzo wszechstronny. Design dwudrożnej kolumny głośnikowej AQ Wega 78 wykonany był we współpracy z studiem projektowym Novague, koncentrującym się na wzornictwie przemysłowym. Przez 10 lat kariery niezależny Petr Novague stworzył wiele udanych propozycji, kilka jego projektów zostało nagrodzonych nagrodą Red Dot. Studio Novague zaprojektowało również meble, telewizor, telefon komórkowy, samochód ERKO o kształtach inspirowanych legendarną Skodą 110R, zbudowany na koncepcji Audi R8. Wspólna praca z biurem projektowym, przenosi jego styl projektowania do tworzenia nowych produktów AQ. AQ Wega 78 jest kolumną głośnikową z zadziwiająco czystymi liniami i powierzchniami. Wykorzystuje ona zasadę zintegrowanych falowników, które są montowane pomiędzy warstwami kanapkowego czoła. Korpus ma przekrój trapezowy, ponieważ obudowa w samej masie jest sztywniejsza i tłumi tworzenie się niepożądanych fal stojących wewnątrz obudowy. Trapezoidalna kolumna głośnikowa jest solidną bazą, która w dolnej części jest wyposażona w trzy kolce. To rozwiązanie eliminuje przenoszenie drgań pomiędzy głośnikiem i środowiskiem, z powodu tej zasady basy są przejrzyste, a przy tym solidne. Para średniobasowych głośników z metalową membraną 6" w kształcie kulowym działa we wspólnym czasie. Membrany są zawieszone na wieszaku z nisko tłumiąca gumą z długotrwałym czasem użytkowania i liniową charakterystyką. Elektroniczna zwrotnica z skomplikowanym połączeniem filtra pierwszego i drugiego rzędu basów, które są połączone z głośnikiem wysokotonowym Vifa. Głośnik wysokotonowy ma cewkę powietrzną w polu magnetycznym utworzonym przez magnes neodymowy Silnik liniowy jest zamontowany w tylnej komorze, co rozszerza zakres niższych częstotliwości. Membrana w kształcie polotoroidalnym jest w środku uzupełniona kierunkowym stożkiem. Wega 78 jest z jej dźwiękiem przeznaczona dla słuchaczy, którzy kładą nacisk na dokładność i dynamikę reprodukcji. Dzięki doskonałej jakości użytych głośników posiada wystarczające rezerwy mocy.