AQ Wega 55 MKIII

Trójdrożna podłogowa kolumna, o mocy 250W, dwa głośniki basowe z polipropylenową membraną, system bassreflex.

Trójdrożna kolumna głośnikowa o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu pary mocnych 8″ głośników basowych z lekką membraną polipropylenową Wega 55 mają dużą rezerwę mocy i duży drive na basie. Polipropylenowa membrana jest lekka i przy tym sztywna, dzięki temu basy są mocne i zwarte a jednocześnie zadziwiająco szybkie i dokładne. Ta sama koncepcja jest zastosowana przy głośniku centralnym, polipropylenowa membrana 5,5″ w mocnej oddzielnej komorze. Rozwiązanie to w połączeniu z 1″ wysokotonowym głośnikiem Vifa jest tajemnicą dokładności kolumny Wega 55.

Obudowa z systemem typu bassreflex, wykonana w sposób warstwowy, budowy typu kanapkowego do zwiększenia sztywności systemu. Głośniki są osadzone z minimalną szczeliną do hamowania dyfrakcji przy krawędzi. Wewnątrz skrzyni są one osadzone do krzyżowego wzmocnienia. Wyrafinowana zwrotnica elektroniczna jest zrobiona na płycie izolacyjnej z punktami lutowniczymi, poszczególne elementy są przyklejone do panelu a przewody są połączone jeden z drugim metodą D2D.

Podstawa kolumny jest wyposażona w nakrętki z gwintem metrycznym M6 aby umożliwić instalację kolców. Terminal kolumny umożliwia połączenie bi-wiring i bi-amping i stosowanie kabli o przekroju do 4,5 mm2.

AQ Wega 55 MKIII Trójdrożna podłogowa kolumna, o mocy 250W, dwa głośniki basowe z polipropylenową membraną, system bassreflex. Trójdrożna kolumna głośnikowa o bardzo uniwersalnym zastosowaniu. Dzięki zastosowaniu pary mocnych 8" głośników basowych z lekką membraną polipropylenową Wega 55 mają dużą rezerwę mocy i duży drive na basie. Polipropylenowa membrana jest lekka i przy tym sztywna, dzięki temu basy są mocne i zwarte a jednocześnie zadziwiająco szybkie i dokładne. Ta sama koncepcja jest zastosowana przy głośniku centralnym, polipropylenowa membrana 5,5" w mocnej oddzielnej komorze. Rozwiązanie to w połączeniu z 1" wysokotonowym głośnikiem Vifa jest tajemnicą dokładności kolumny Wega 55. Obudowa z systemem typu bassreflex, wykonana w sposób warstwowy, budowy typu kanapkowego do zwiększenia sztywności systemu. Głośniki są osadzone z minimalną szczeliną do hamowania dyfrakcji przy krawędzi. Wewnątrz skrzyni są one osadzone do krzyżowego wzmocnienia. Wyrafinowana zwrotnica elektroniczna jest zrobiona na płycie izolacyjnej z punktami lutowniczymi, poszczególne elementy są przyklejone do panelu a przewody są połączone jeden z drugim metodą D2D. Podstawa kolumny jest wyposażona w nakrętki z gwintem metrycznym M6 aby umożliwić instalację kolców. Gniazdo kolumny umożliwia połączenie bi-wiring i bi-amping i stosowanie kabli o przekroju do 4,5 mm2.